Grecja poza sezonem

Jeśli zastanawiasz się nad kierunkiem idealnym do wyprawy kamperem lub vanem to jest to właśnie Grecja! Wielu naszych znajomych wybrało ten cel, bo jak się okazało, jest ona rajem kamperowym. Oprócz pięknych plaż, turkusowego nieba, dolin pomarańczy czy oliwnych gajów – to miejsce wygodne dla dzikiego nocowania. 

Znajdziesz tam darmowe parkingi z dostępem do wody i toalety. Grecy nie sprawiają problemu takiemu stylowi podróżowania (choć oficjalnie spanie na dziko jest zabronione) – dla nich to okazja do zarobkowania poza sezonem letnim – przecież jedzenie trzeba gdzieś kupować 😉

Jak dojechać?

Droga do Grecji, nie jest szybka i prosta, ale daje możliwość zwiedzenia wielu nowych miejsc(np. Bałkany). Jest też opcja przepłynięcia promem z Włoch.  Trzeba przeliczyć czas i budżet jaki możemy przeznaczyć na tą podróż. Niestety w samej Grecji kampery podchodzą pok kategorię 3 dlatego droga może trwać o wiele dłużej jeśli zdecydujecie się  omijać autostrady (wtedy czeka was nieskończona ilość zakrętów) Nie obejdzie się też bez paszportu Covidowego i testów, ale do tego już chyba wszyscy przywykli.

Co warto zobaczyć?

Wiadomo, że Grecja posiada bogatą historię i może pochwalić się wieloma znanymi na świecie zabytkami, ale wszystkich najbardziej urzekają dzikie plaże i turkusowa woda. Przy plażach można znaleźć idealne miejscówki do kamperowania i po drodze zahaczyć o wiele atrakcji turystycznych. Zwiedzanie i odpoczywanie to połączenie, które idealnie sprawdza się w Grecji. Polecany jest np.półwysep Peloponezu na którym znajduje się wiele miejscówek (warto patrzeć na applikacje z miejscówkami do spania). Warto mieć elastyczny plan podróży, ponieważ często trzeba go dostosowywać do zmiennej pogody w okresie zimowo – wiosennym.  Oczywiście kosztowanie lokalnych potraw i wyrobów, to jeden z kolejnych powodów by odwiedzić ten kraj 😉

Co robić?

Wszystkie aktywności wodne (kajaki obowiązkowo!) Warto zabrać rower na górskie wycieczki. Grecja posiada również wiele rejonów wspinaczkowych (np. Leonidio czy Kalymnos).

Leżakowanie i spacery po plaży są oczywiście obowiązkowe 😉

Kiedy?

Najlepiej poza sezonem – mniej ludzi, niższe ceny i puste plaże.

Co się przyda?

 • Przejściówka do napełniania gazu – wersja jak w Polsce
 • zapas chemii do toalety
 • gaz pieprzowy (na dzikie psy)
 • łańcuchy ( przydadzą się nawet w Grecji, ale głównie w drodze przez Bałkany w okresie zimowym)
 • duuuużo czasu 😉

Na co uważać?

 • na bezdomne psy, które często pojawiają się na kamperowych spotach (dotyczy głównie posiadaczy czworonogów i w trosce o dzieci)
 • na ceny promów – informacje w internecie mogą być nieaktualne, albo dotyczą tylko samochodów osobowych.
 • centrum Aten – ciasne uliczki
 • kozy na drodze
 • na podłoże na którym parkujemy, bo bywa zdradliwe po deszczu
 • na kamienie na drodze po dużych opadach deszczu
 • na anomalie pogodowe – śnieg w Atenach

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Call Now Button Skip to content